Če flash animacije ne vidite najbrž nimate nameščenega flash playerja ali java.
Najdete jih na spodnjih povezavah:

http://www.adobe.com/products/flashplayer/
http://java.com/en/

NEWS & MOVIES ARCHIVE

Aktuelnosti u edukaciji i rehabilitaciji osoba sa smetnjama u razvoju

Med 14. in 15. decembrom 2012 je v Šabcu v Srbiji potekalo prvo strokovno-znanstveno srečanje z mednarodno udeležbo, ki se je ukvarjalo z novostmi v izobraževanju in rehabilitaciji  pri osebah z motnjami v razvoju.
 
Na srečanju so sodelovali predavatelji praktiki iz sedmih držav, v večini iz bivših republik Jugoslavije. Predavanja so potekala v treh različnih predavalnicah v štirih sklopih:  
-         Diagnostika v specialni edukaciji in rehabilitaciji,
-         Vzgoja in izobraževanje otrok z motnjami v razvoju,
-         Obravnava in modeli podpore osebam z motnjami v razvoju,
-         Odrasle invalidne osebe.
 
Predavanja so bila izredno zanimiva in so za vse nas izven Srbije predstavljala veliko presenečenje, saj je bilo večina predavateljev mladih, teme pa zanimive in inovativne. Praktiki iz različnih koncev Srbije so pokazali, da pri svojem delu ne zaostajajo za aktualnimi trendi, kljub temu, da niso člani Evropske skupnosti in da so prikrajšani za marsikatero izobraževanje, so pa za razliko od mnogih evropskih strokovnjakov željni znanja. Poslužujejo se interneta in sodobne literature, teorijo pa implementirajo v prakso ob razvijanju svojih metod glede na razmere, ki jim jih ponuja okolje, v katerem živijo.
 
Organizatorji srečanja:
-         Resursni centar za specijalnu edukaciju, Beograd,
-         Regionalni centar za profesionalni razvoj zaposlenih u obrazovanju, Šabac,
-         OŠ »Sveti Sava«, Šabac in
-         Društvo defektologa Vojvodine
so se z odlično organizacijo postavili ob bok evropskim kongresom, in izdali tudi zbornik vseh prispevkov, in to za minimalno kotizacijo 25 €, kar je v Evropi nemogoče.
 
IAHD Adriatic na tem področju s programom Potapljanje kot del rehabilitacije aktivno deluje od leta 2002. Na srečanju je Alenka Fidler predstavila več kot šest let dolgo študijo terapevtskega potapljanja, v kateri je bilo zajetih devet oseb z različnimi patologijami, med katerimi prevladujejo posamezniki z duševno motnjo v razvoju. V debati smo se dotaknili tudi problema prostovoljstva in iskrenosti, ki je pomembna pri delu z osebami z motnjami v razvoju. Ta iskrenost, predvsem pa spoštljivost do dela kolegov se je izražala v aktivnem sodelovanju, kar pa je na seminarjih drugod po Evropi in v svetu vedno redkeje.
 
For other languages please use Google translate.

15. 12. 2012

 

 

 

Production & design: Creativ, Novi mediji d.o.o.